מה ילדים אוהבים יותר? צעצועים אלקטרוניים או לא?

ילדים משחקים

ילדים הם שונים אחד מהשני. לכל ילד יש העדפות משלו, רצונות משלו, משחקים שהוא אוהב יותר ופחות ומגוון גדול של תחומי עניין.

לכן אין תשובה חד משמעית האם ילדים מעדיפים צעצועים אלקטרוניים או צעצועים שאינם כאלה. מה שבטוח שצעצועים אלקטרוניים לוקחים את תשומת הלב של הילד אליהם בזכות הקולות והאורות שהם מפיקים, אבל לא בטוח כמה זמן הקשב של הילד נשאר עם אותם צעצועים.

קשה מאוד להתעלם מקיומו של צעצוע אלקטרוני. בדרך כלל הם כל כך רועשים שאי אפשר שלא לשים אליהם לב. רוב ההורים יעדיפו כי אותו צעצוע רועש יתקלקל מהר או שלחילופין יגמרו לו הסוללות במהירות.

חשוב גם מה אתם ההורים מעדיפים

אם אתם אלו שקונים את הצעצוע חישבו גם עליכם בעת קניית הצעצוע. ישנם צעצועים מאוד רועשים שלא מפסיקים לזוז ולהסתובב בכל הבית ובגדול יכולים לשגע את כולם.

כל עוד הדבר הזה מפריע לכם – פשוט אל תקנו צעצועים מסוג זה לילדיכם. אם הדבר אינו בשליטתכם והילדים שלכם מקבלים צעצועים מסוג זה כמתנות – השלימו עם כך וחכו בסבלנות שהצעצוע יתקלקל..

צעצוע לא בהכרח צריך לעלות כסף

הגישה שלכם צריכה להיות שלא כל צעצוע צריך לעלות כסף כדי שהילדים שלכם יתחברו אליו ויאהבו אותו. הרבה פעמים הורים קונים צעצועים במאות שקלים כי זה מה שהילד מתעקש שהוא רוצה ובסופו של דבר הצעצוע שוכב בארון ואף אחד לא משחק בו.

לכן חישבו טוב לפני שאתם קונים, תשאלו את הילד שלכם ואת עצמכם את השאלות החשובות רגע לפני הקניה. ברוב המקרים סביר להניח כי הילד, שאינו מסוגל לחשוב קדימה כמותכם, ידרוש את הצעצוע בכל מחיר ואחר כך לא ישחק בו.

השיקול, האם לקנות או לא, הוא אך ורק שלכם – הכל תלוי בגישה ההורית ובהתעקשות שלכם על הדברים החשובים לכם.

הסתכלו על הילדים שלכם ותראו למה הם מתחברים יותר

אם אתם לא בטוחים אם הילד שלכם מעדיף צעצועים אלקטרוניים או כאלו שלא, תוכלו לבדוק את העניין ולשים לו צעצועים מכל מיני סוגים לידו.

תנו לו זמן, אל תתערבו, ותראו למה הוא הכי מתחבר ועם מה הוא משחק הכי הרבה זמן. לפעמים תוכלו לראות שאף צעצוע אינו מעניין את הילד והוא מעדיף לשחק עם עלים, ענפים, אבנים ושאר אוצרות טבע שיש בכל מקום.

לכן אל תרוצו לקנות את כל הצעצועים הכי חדישים שיוצאים לשוק על מנת לשמח את ילידיכם. למדו אותם לשחק עם מה שקיים, למדו אותם לדמיין וליצור יש מאין ותראו כי הדבר יועיל להם מאוד מהבחינה ההתפתחותית לשנים הבאות.

 

יולי 2021
ב ג ד ה ו ש א
« נוב    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
קטגוריות

מוזמנים לשתף :)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin